Živě

Vedení britské atletiky doporučilo zrušit zahraniční přípravu

17. března 2020 11:06 - Londýn

Přední britští atleti dostali od vedení národního svazu důrazné doporučení, aby v době pandemie koronaviru nejezdili za přípravou do zahraničí. Na olympijské hry v Tokiu se mají chystat v domácích podmínkách, třebaže ty mohou být skromnější než tréninkové kempy v cizině.

 

Uncredited, ČTK/AP

"Chápeme, že to pro některé z nich bude znamenat kompromis nebo poměrně výraznou změnu plánů. Mohou mít pocit, že by jejich příprava měla vypadat jinak. Ale je důležité uvědomit si, v jaké globální situaci se nacházíme a že soupeři z jiných zemí na tom jsou podobně," uvedl výkonný ředitel britského atletického svazu Nic Coward v listu The Times.

Také většina českých atletů musela kvůli koronaviru zrušit nebo předčasně ukončit plánovaná zahraniční soustředění. Jedinou dostupnou destinací v teple je aktuálně Jihoafrická republika, kde je nyní podle reprezentačního šéftrenéra Jana Netschera 15 lidí. Ostatní musejí improvizovat v domácích podmínkách.

V Číně se znovu rozběhly atletické soutěže přerušené kvůli koronaviru

Novým koronavirem pocházejícím z Číny se nakazilo téměř 180.000 lidí, přes 7000 jich zemřelo. Epicentrum je nyní v Evropě v čele s Itálií.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.