Rubriky:

Atletika

Vedení britské atletiky doporučilo zrušit zahraniční přípravu

17. března 2020 11:06 - Londýn

Přední britští atleti dostali od vedení národního svazu důrazné doporučení, aby v době pandemie koronaviru nejezdili za přípravou do zahraničí. Na olympijské hry v Tokiu se mají chystat v domácích podmínkách, třebaže ty mohou být skromnější než tréninkové kempy v cizině.

 

Uncredited, ČTK/AP

"Chápeme, že to pro některé z nich bude znamenat kompromis nebo poměrně výraznou změnu plánů. Mohou mít pocit, že by jejich příprava měla vypadat jinak. Ale je důležité uvědomit si, v jaké globální situaci se nacházíme a že soupeři z jiných zemí na tom jsou podobně," uvedl výkonný ředitel britského atletického svazu Nic Coward v listu The Times.

Také většina českých atletů musela kvůli koronaviru zrušit nebo předčasně ukončit plánovaná zahraniční soustředění. Jedinou dostupnou destinací v teple je aktuálně Jihoafrická republika, kde je nyní podle reprezentačního šéftrenéra Jana Netschera 15 lidí. Ostatní musejí improvizovat v domácích podmínkách.

V Číně se znovu rozběhly atletické soutěže přerušené kvůli koronaviru

Novým koronavirem pocházejícím z Číny se nakazilo téměř 180.000 lidí, přes 7000 jich zemřelo. Epicentrum je nyní v Evropě v čele s Itálií.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.