Rubriky:

Atletika

Mítinky Diamantové ligy v Eugene a Paříži byly odloženy, v Oslu bude exhibice

23. dubna 2020 14:41 - Praha

Kvůli pandemii koronaviru byly na dosud neurčené pozdější datum odloženy mítinky atletické Diamantové ligy v americkém Eugene (7. června) a Paříži (13. června). Další mítink prestižního seriálu v Oslu se bude konat v původním termínu 11. června, ale v exhibičním formátu za dodržení norských opatření proti šíření nemoci covid-19.

 

Profimedia.cz

Organizátoři tradičních Bislett Games překřtili svou akci na Impossible Games a chtějí navzdory pravidlům o omezení sociálního kontaktu nabídnout pestrý hodinu trvající program. V něm by se například měl hvězdný domácí běžec Karsten Warholm pokusit o překonání rekordu na neobvyklé trati 300 m překážek.

Mělo by také dojít na duel na dálku mezi světovým rekordmanem v tyčce Armandem Duplantisem a jeho předchůdcem Renaudem Lavilleniem, jenž bude skákat ve vlastním sektoru na zahradě svého domu. Detaily programu budou teprve oznámeny.

Daňkův memoriál letos v Turnově kvůli koronaviru nebude

"Tohle je opravdu pozitivní zpráva pro atlety a fanoušky. Je to i v této rané fázi příslib dalšího skvělého atletického večera na stadionu Bislett," uvedl prezident Světové atletiky Sebastian Coe.

Diamantová liga měla začít 17. dubna v Dauhá a před dnešním oznámením už muselo být přesunuto úvodních šest mítinků patnáctidílné série. V současnosti je prvním řádným mítinkem v kalendáři Diamantové ligy Londýn 4. července.

Pro jarní mítinky vznikl termínový prostor v druhé polovině roku po přesunutí olympijských her v Tokiu na rok 2021.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.