Rubriky:

Atletika

Řecká atletka Chalkiáová mluví o sabotáži dopingových testů

7. října 2008 18:32 - ATÉNY

Řecká běžkyně Fani Chalkiáová tvrdí vyšetřovatelům, že nikdy nedopovala a její pozitivní test na zakázanou látku byl výsledkem sabotáže, která ji připravila o šanci bojovat o obhajobu olympijského zlata v Pekingu.

Aténská vítězka běhu na 400 metrů překážek byla pozitivně testována v srpnu na zakázaný methyltrienolon a musela opustit olympijskou výpravu. Vyšetřovatelé nyní zkoumají, zda se ona a její kouč George Panajotopulos dopustili trestného činu obstarávání a užívání tohoto steroidu.

"Během tří měsíců před olympiádou jsem byla sedmnáctkrát testována, žádný další sportovec nebyl tak pravidelně sledován. Vždy jsem spolupracovala, poněvadž vím, že jsem nikdy nevzala nic zakázaného," uvedla v písemném prohlášení devětadvacetiletá běžkyně. "Celý případ, ze kterého jsem obviněna, je sabotáží nějaké třetí strany," napsala soudu bez dalšího vysvětlení. Stejné stanovisko zaujímá i její trenér.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.