Rubriky:

Atletika

Bulharská běžkyně Jordanovová dostala dvouletý trest za doping

9. října 2008 16:03 - SOFIA

Bulharská běžkyně Daniela Jordanovová dostala dvouletý trest za pozitivní dopingový test. Oznámil to ve čtvrtek Bulharský atletický svaz. Dvaatřicetiletá mílařka byla přistižena v červnu při mimosoutěžní kontrole, zakázaným podpůrným prostředkem byl mužský hormon testosteron.

"Mrzí mě, že se to Jordanovové stalo, ale doufám, že bude morálně i fyzicky natolik silná, aby se po vypršení trestu na dráhu vrátila," uvedl prezident národního svazu Dobri Karamarinov.

Pátá žena aténské olympiády byla vyloučena z her v Pekingu, kde měla bojovat o jednu z medailí. Za její přestupek vzal odpovědnost na sebe trenér Dimitar Vasilev. Za vším byly podle jeho slov kontaminované doplňky stravy, které minulé léto zakoupil v Řecku a Turecku.

Během posledních dvou let už dopingová pravidla porušilo pět bulharských atletů.

ČTK

Časová osa: Atletika

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.