Rubriky:

Atletika

Vyšetřovatelé navrhují pro kouče atletů Grahama 10 měsíců vězení

15. října 2008 10:41 - SAN FRANCISCO

Bývalý atletický kouč Trevor Graham by měl jít na deset měsíců do vězení za to, že lhal v dopingové kauze spojené s laboratoří BALCO. Tento trest navrhují federální vyšetřovatelé, konečný rozsudek soudu by měl být vynesen 21. října.

Někdejší trenér odsouzených dopingových hříšníků Marion Jonesové a Tima Montgomeryho lhal v roce 2004 federálním agentům o svém vztahu s bývalým mexickým atletem Angelem Herediou, jenž pod přísahou vypověděl, že Grahamovi a jeho svěřencům prodával dopingové látky. Za to dostal kouč už v květnu doživotní zákaz jakéhokoliv působení v atletice.

Sám jamajský rodák Graham přitom skandál kolem agentury BALCO odstartoval, když anonymně zaslal úřadům injekční stříkačku s tehdy nezjistitelným steroidem THG.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.