Rubriky:

Atletika

Dálkařskou šampionku Mihambovou bude trénovat legendární Lewis

31. května 2020 10:46 - Berlín

Úřadující mistryně světa a Evropy ve skoku do dálky Malaika Mihambová se bude připravovat pod vedením legendárního Carla Lewise. Za devítinásobným olympijským vítězem a osminásobným mistrem světa se šestadvacetiletá německá atletka v srpnu přestěhuje do Houstonu.

 

Twitter

"Je to Atlet století. Byl nejen výborný dálkař, ale také sprinter. Obdivuji, co dokázal na obou sprinterských tratí, ve štafetě a v dálce," řekla Mihambová listu Bild.

Její běžeckou přípravu bude mít na starosti další americká sprinterská hvězda minulosti Leroy Burrell. "Můžu se od nich hodně naučit, oba šli stejnou cestou. Chci se posunout jako atletka i jako člověk," uvedla rodačka z Heidelbergu, jejíž otec pochází ze Zanzibaru.

Loni v Dauhá získala Mihambová světový titul výkonem 730 cm, kterým se zařadila na 12. místo historických tabulek.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.