Rubriky:

Atletika

Dálkař Novotný se kvalifikoval na halové ME

24. ledna 2009 15:42 - OTROKOVICE

Dálkař Roman Novotný splnil na mítinku v Otrokovicích limit pro start na halovém mistrovství Evropy. Osmý muž z olympijských her v Pekingu v sobotu hned prvním pokusem dolétl do vzdálenosti 796 centimetrů, čímž si vytvořil osobní rekord v závodech pod střechou. Pod širým nebem už skočil 821 cm.

Bronzový medailista z ME do 23 let z roku 2007 se zařadil na šesté místo historických českých tabulek, nominační normu splnil třiadvacetiletý skokan o šest centimetrů.

"Tajně jsem v to doufal, ale jistý jsem si určitě nebyl. Na mě je to nezvykle brzy, jsem nevyladěný a nevyskákaný. Docela jsem se divil, když mi to hned v první sérii ulétlo," uvedl na svazovém webu svěřenec Michala Pogányho.

V Turíně jej čeká teprve druhá seniorská akce. Na loňskou olympiádu, kde nakonec zazářil nečekaným postupem do finále, se kvalifikoval až těsně před vypršením nominačního termínu.

ČTK

Časová osa: Atletika

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.