Rubriky:

Atletika

Zemřela jediná chilská medailistka z OH, přemožitelka Zátopkové

18. června 2020 18:38 - Santiago/Praha

Oštěpařka Marlene Ahrensová, která jako jediná Chilanka v historii dokázala vybojovat olympijskou medaili, zemřela ve věku 86 let. V Melbourne 1956 získala stříbro, když dokázala porazit i obhájkyni titulu z Helsinek Danu Zátopkovou. Ta zemřela letos v březnu v 97 letech.

 

Ahrensovou předčila v Melbourne pouze sovětská reprezentantka Inese Jaunzemeová, která zvítězila se suverénním náskokem bezmála tří a půl metru. Zátopková skončila čtvrtá, bronz jí unikl o 45 centimetrů.

Ahrensová, jejíž otec přišel do Chile před první světovou válkou z Německa, dvakrát vyhrála Panamerické hry a čtyřikrát se stala mistryní Jižní Ameriky. Výkon 50,38 metru, kterým si zajistila olympijské stříbro, zůstal jejím osobním rekordem.

Zemřela Dana Zátopková. Olympijské vítězce z Helsinek bylo 97 let

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.