Rubriky:

Atletika

Světová atletika finančně pomůže 193 závodníkům z 58 zemí

22. června 2020 10:16 - Monte Carlo

Světová atletika podpořila 193 závodníků z 58 zemí, kteří se kvůli omezením a zastavení mezinárodních soutěží kvůli koronaviru dostali do existenčních potíží. Každý z nich dostal ze zvláštního fondu jednorázový grant 3000 dolarů (přes 71 000 korun).

 

Twitter@PressTV

Mezinárodní federace v reakci na koronavirovou krizi zřídila koncem dubna ve spolupráci se svou nadací fond pro atlety, kteří se ocitli bez příjmů. Určený byl závodníkům se splněným limitem na olympijské hry v Tokiu, kteří v minulosti neměli dopingový trest. Vyloučeni byli atleti z absolutní světové špičky a neměli žádat ani profesionálové s pravidelným příjmem například od vlády, národního olympijského výboru, svazu nebo sponzorů.

Ve fondu mělo být k dispozici půl milionu dolarů (12,5 milionu korun), ale díky dalším příspěvkům se částka zvýšila na 600 000 dolarů (14,3 milionu korun). Žádost podalo 261 atletů, přičemž o příjemcích podpory rozhodovala odborná komise v čele s prezidentem Světové atletiky Sebastianem Coem. Úspěšní žadatelé by měli peníze začít dostávat tento týden.

Karsten Warholm při Impossible Games ubral sedm desetin ze světového rekordu na 300 metrů překážek.

Cornelius Poppe, ČTK/AP

Coe ocenil přístup všech členů komise v čele se světovým rekordmanem v běhu na 1500 metrů Hichamem El Guerroujem, který vznik fondu navrhl. "Jejich přínos, zejména při tvorbě kritérií a zacílení fondu, znamená, že budeme schopni rychle dostat peníze k těm nejpotřebnějším atletům díky jednoduchému procesu. V tohle jsme s Hichamem El Guerroujem doufali, když jsme o tomto nápadu na konci dubna poprvé diskutovali," uvedl Coe v tiskové zprávě.

Vícebojařskou "zahradní výzvu" ovládl světový rekordman Mayer

Řada atletů je závislá na příjmech ze startovného a prémií. Mezinárodní atletická sezona jednorázových mítinků ale ještě letos naplno nezačala, měla by se rozběhnout v polovině srpna.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Chris Froome, Thibaut Pinot nebo Geraint Thomas. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.