Živě

Usain Bolt je v Ostravě, slíbil rekordní stovku

13. června 2009 11:13 - OSTRAVA

Fenomenální jamajský sprinter Usain Bolt je v Ostravě. Na letišti Leoše Janáčka přistál krátce před desátou hodinou a hned po příletu řekl, že ve středu na Zlaté tretře Ostrava chce zaběhnout kvalitní čas.

„To je teď pro mne nejdůležitější. Bylo by dobré, kdybych překonal rekord mítinku. Vím, že Asafa Powell běžel v Ostravě před čtyřmi roky stovku za 9,85. Podmínky na stadiónu jsou výhodné. Dráha je dobrá a zdejší lidé také,“ pravil se širokým úsměvem nejrychlejší muž planety bez známek únavy z cesty. „Skoro celý let z Toronta do Prahy jsem prospal. Cítím se výborně,“ poznamenal.

Trojnásobný olympijský vítěz z Pekingu odmítl, že by ho nějak poznamenal titul nejlepšího sportovce světa. „Ne, ne, ne. Pořád jsem stejný. Ano, jsem šampión a je o mne velký zájem, ale já tuhle roli zvládám, nemám s ní problém.“

Ostrava patří k jeho nejoblíbenějším mítinkům

Bolt se novinářům svěřil, že Ostrava patří k jeho nejoblíbenějším mítinkům a proto se sem rád vrací. „Plný stadion za každého počasí a diváci, kteří hlasitě dávají najevo, že mi přejí a mají mě rádi. To je přesně to, co mě fascinuje,“ řekl a dodal, že rád má i mítink v Lausanne, kde obvykle běhá dvoustovku.

Když se novináři ptali Bolta, zda se utká se svým největším soupeřem Tysonem Gayem ještě před srpnovým mistrovstvím světa v Berlíně, odpověděl, že s tím počítá. „Jsem na souboj s ním připravený. Vždycky je dobré, když se utkáte s nejsilnějším rivalem. Před Berlínem se to povede možná i dvakrát.“

I kdyby počasí nevyšlo, je připravený zaběhnout kvalitní čas

Světem hýbe bombastický přestup Christiana Ronalda z Manchesteru United do Realu Madrid. Bolt se nedávno v Manchesteru sešel s Ronaldem a celým týmem United. „Myslím, že i po odchodu Ronalda to bude silné mužstvo, které bude vítězit.“ Přestupovou sumu (v přepočtu dvě a půl miliardy korun) zázračný sprinter komentoval slovy: „Pro Ronalda je to určitě dobré. I my atleti chceme si dobře vydělat, abychom po skončení kariéry mohli dobře žít.“

Při uvítání na mošnovském letišti dostal Usain Bolt od náměstka primátora statutárního města Ostrava Lubomíra Pospíšila symbolický klíč od městských bran. „Kdyby se s ním dalo zařídit dobré počasí na středeční podvečerní závody, bylo by to skvělé. Ale i kdyby počasí nevyšlo, jsem připravený zaběhnout kvalitní čas,“ slíbil v současnosti nejžádanější a nejobdivovanější atlet planety.

Vladimír Kolář, Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.