Živě

Bolt si na letišti v Ostravě vyzkoušel BMW a jel 240 km/h

14. června 2009 17:22 - OSTRAVA

Sprinter Usain Bolt v sobě ani při návštěvě České republiky nezapřel slabost pro rychlá auta, třebaže na konci dubna měl na Jamajce vážnou autonehodu. Organizátoři středečního mítinku Zlatá tretra mu nabídli, zda si nechce vyzkoušet sportovní vůz BMW a trojnásobný olympijský vítěz ani chvíli neváhal. Na letišti v Mošnově za volantem dosáhl rychlosti 240 kilometrů za hodinu.

 

Drahoslav Ramík , ČTK

Světový rekordman sjel 29. dubna nedaleko města Spanish Town ze silnice a zcela zničil své BMW M3. Sám si při tom lehce poranil nohy, když ze zdemolovaného auta vystupoval. Lékaři mu pak operativně odstranili z chodidel trny.

Pořadatelé Zlaté tretry dali Boltovi na výběr: rychlé nebo bezpečné auto? Světový rekordman měl jasno. "Domluvili jsme se s letištěm v Mošnově, že nám dnes po obědě dají k dispozici pojezdovou dráhu. Chtěli jsme mu přání splnit, ale aby z toho nebyl zase nějaký průšvih," řekl ČTK mluvčí mítinku Karel Tejkal. Bolt nejprve seděl v autě jako spolujezdec, pak sám řídil.

Jamajčan přiletěl do Ostravy v sobotu dopoledne z Toronta. Dnes dopoledne odpočíval a vynechal i trénink. Po obědě a adrenalinové zábavě sledoval ve svém prezidentském apartmá hotelu Atom první díl atletické Zlaté ligy v Berlíně.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.