Duplantis si světovým rekordem vysloužil Cenu princezny Victorie

16. července 2020 18:00 - Stockholm

Světový rekordman ve skoku o tyči Armand Duplantis obdržel Cenu princezny Victorie, kterou každoročně uděluje švédská následovnice trůnu vybranému sportovci. Dvacetiletý atlet si tradiční Victoriino stipendium vysloužil ziskem stříbra na loňském mistrovství světa, ale především letošním překonáním světového rekordu. V únoru se mu to povedlo dokonce dvakrát a v Glasgow stanovil aktuální historické maximum výkonem 618 centimetrů.

Ocenění se předává při příležitosti narozenin korunní princezny Victorie od roku 1979, kdy jej získal legendární lyžař Ingemar Stenmark.

Vloni byla laureátkou biatlonistka Hanna Öbergová. V minulosti si přízeň poroty vysloužili například také hokejisté Peter Forsberg, Henrik Lundqvist či dvojčata Sedinova.

Koulařská šampionka Adamsová má svou Barbie

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.