Olympijský vítěz přišel při nepokojích v Etiopii o dva hotely

24. července 2020 18:19 - Addis Abeba

Neutichajícím nepokojům v Etiopii padly za oběť i dva hotely někdejšího elitního vytrvalce Haileho Gebrselassieho. Při protestech, které v regionu Oromija vyvolala na začátku července vražda populárního zpěváka a obhájce práv Oromů Hachalua Hundessy, poškodil nemovitosti dvojnásobného olympijského vítěze a mnohonásobného světového rekordmana oheň.

 

iaaf.org

"Jeden z mých hotelů v Shashamane shořel do základů, druhý v Ziway byl vyrabován a částečně vypálen," řekl legendární běžec agentuře DPA. Škody odhadl na 290 milionů birrů (asi 185,5 milionu korun).

Sedmačtyřicetiletý Gebrselassie, jenž vedle olympijských triumfů v Atlantě a Sydney získal na desetikilometrové trati i čtyři tituly mistra světa, po ukončení kariéry úspěšně podniká. Nyní požaduje, aby zodpovědnost za škody převzala etiopská vláda.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.