Dálkařský rekordman Powell: Bolt by mohl skočit za devět metrů

22. srpna 2009 15:45 - BERLÍN

Kdyby se jamajský sprinter Usain Bolt dal na skok daleký, přeskočil by devět metrů, protože k tomu má všechny předpoklady. V Berlíně to řekl držitel světového rekordu v dálce Američan Mike Powell. Dnes již pětačtyřicetiletý atlet skočil v roce 1991 na mistrovství světa v Tokiu v památném finálovém souboji s legendárním Carlem Lewisem 895 cm a překonal o pět centimetrů 23 let starý rekord Boba Beamona.

 

Phil Noble, Reuters

Bolt je podle Powella dálkařským typem s ideálními parametry a tato disciplína by prý pro něj byla jako stvořená. "S jeho výškou by to byl přesně dálkař, který by mě děsil. Je vysoký a rychlý," řekl Powell. "Za malý honorář bych mu mohl ukázat jak skočit devět metrů," zažertoval Američan.

Pro superstar světové atletiky má jen výrazy obdivu. "Slovy nelze vyjádřit, jak skvělý je to atlet. Máme tu co do činění s hříčkou přírody. On je mimo všechny žebříčky. Je někde jinde. Drtí soupeře, vypadají vedle něj jak děti," řekl Powell.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: