Rubriky:

Atletika

A první v cíli je… Kočka! Sprinteři div nezašlápli nečekanou soupeřku

15. září 2020 16:28 - Istanbul/Praha

Když sprinter finišuje do cíle závodu na sto metrů, soustředí se na poslední metry, aby se co nejlépe předklonil, po očku sleduje soupeře… A rozhodně neočekává, že by se mu pod nohama měla objevit kočka, jako se to stalo při balkánském šampionátu do dvaceti let.

Reuters

Akce se konala v Istanbulu na stadionu pojmenovaném po tureckém běžci Ekrem Kocakovi, vítězem nejkratšího sprintu se stal osmnáctiletý Umut Uysal. Časem 10,35 s by si vylepšil osobní rekord, nebýt příliš silné podpory větru. Jenže v cíli stejně první nebyl.

Od osmé dráhy se totiž po cílové čáře přesně v momentě doběhu závodu vydala zatoulaná kočka, která by mohla mluvit o štěstí, že se jí povedlo protáhnout se mezi sprintery.

Závod tak naštěstí neskončil nepříjemným pádem, či dokonce zašlápnutím nebohé šelmy, které by při ostrostí hřebíků ve sprinterských tretrách nemuselo stačit ani tradovaných devět životů.

sob, Sport.cz

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.