Živě

Tokijský maraton se místo v březnu poběží až po olympiádě

9. října 2020 12:36 - Tokio

Pořadatelé Tokijského maratonu přesunuli původně na březen naplánovaný závod na dobu po olympijských hrách. Poběží se až 17. října 2021, důvodem jsou přetrvávající obavy z pandemie koronaviru a očekávaná pokračující omezení cestování a hygienická opatření při hromadných akcích. Agentuře AFP to řekl nejmenovaný zástupce organizátorů.

 

Twitter

Tokijský maraton je jedním ze šesti závodů kategorie World Marathon Major. Dalšími jsou běhy v Bostonu, Berlíně, Chicagu, New Yorku a Londýně. První čtyři byly letos zrušeny, odložený závod v britské metropoli se nedávno uskutečnil jen za účasti elity. Také v Tokiu startoval výrazně zredukovaný počet vrcholových běžců, kolik jich bude moci být na startu v příštím roce, to se rozhodne podle situace později.

O rok odložené olympijské hry v Tokiu jsou naplánované na termín od 23. července do 8. srpna. O medaile v maratonu se v japonské metropoli nepoběží, závody na nejdelší běžecké trati a soutěže v chůzi se uskuteční kvůli příznivějším klimatickým podmínkám v Sapporu.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.