Rubriky:

Atletika

Atletická renesance? Její šéf chce světelné vodiče

17. října 2020 11:37 - Monte Carlo

Živé vodiče může v atletice v budoucnu zcela nahradit pohybující se barevné světelné značení. Šéf Světové atletiky (WA) Sebastian Coe považuje novou LED technologii za přínos nejen pro závodníky, ale i pro fanoušky, kteří díky ní budou mít lepší přehled o tempu běžců či případném útoku na rekordní časy.

 

Jan Kucharčík

"Nemám s tím žádný problém, naopak," řekl bývalý špičkový britský běžec. "Naše mítinky slouží k zábavě a Wavelight technologie může divákům pomoci více ocenit úžasnou rychlost běžců," dodal olympijský vítěz na 1500 metrů z her v Moskvě a Los Angeles.

V současnosti se na atletických mítincích využívají k rozbíhání závodů v předem určeném tempu na středních a dlouhých tratích "lidští zajíci". Při posledních rekordních pokusech Letesenbet Gideyové na 5000 m a Joshuy Cheptegeie na dvojnásobné trati ve Valencii ale minulý týden závodníkům po odstoupení vodičů pomohl s udržováním rovnoměrného tempa světelný pásek podél vnitřní dráhy.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.