Rubriky:

Atletika

Vrabcová se nezúčastní prosincového maratonu ve Valencii

9. listopadu 2020 17:23 - Valencie

Česká rekordmanka Eva Vrabcová Nývltová nepoběží maraton ve Valencii, který bude 6. prosince mimo jiné šancí na splnění limitu pro olympijské hry v Tokiu. Bronzová medailistka z předloňského mistrovství Evropy účast odvolala s ohledem na půlroční dceru Adélku i další komplikace.

 

RunCzech/Jim Moberly

Někdejší běžkyně na lyžích, která úspěšně přešla k atletice, by se potřebovala připravovat ve vysoké nadmořské výšce na Tenerife. "Radili jsme se s doktorem a pro Adélku by těch pět hodin v letadle bylo náročných. Musela by mít celou dobu roušku, což si neumím představit," sdělila čtyřiatřicetiletá běžkyně ČTK.

Roli při rozhodování hrálo i to, že se po porodu nevrací do formy tak rychle, jak doufala. "A navíc jsou teď v Česku zavřená fitness centra, která já ke své přípravě taky potřebuji. Prostě se toho sešlo víc. Ale já jsem se k tomu stejně moc neupínala, hlavní šanci jsem viděla na jaře," dodala maratonkyně, která se před čtyřmi lety zúčastnila OH v Riu de Janeiro.

Vrabcová pět měsíců po porodu doběhla v půlmaratonu šestá

Mezi přihlášenými ve Valencii jsou dva čeští zástupci - účastnice loňského mistrovství světa v Dauhá Marcela Joglová a Jiří Homoláč. "Ostré" olympijské limity Světové atletiky mají hodnotu 2:11:30 pro muže a 2:29:30 pro ženy. Pro Joglovou a Homoláče by to znamenalo zlepšení osobních rekordů o několik minut.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.