Rubriky:

Atletika

Řecká trojskokanka Devetzíová dostala dvouletý dopingový trest

20. března 2011 11:30 - ATÉNY

Řecká trojskokanka Chrysopiyí Devetzíová dostala dvouletý trest za odmítnutí dopingové kontroly. Přijde tak o olympijské hry v Londýně a k atletice se bude moci vrátit až na konci roku 2012.

Devetzíová je dvojnásobnou olympijskou medailistkou, v Aténách získala stříbro a v Pekingu bronz. Její osobní rekord 15,32 metru ji řadí na čtvrté místo historických tabulek.

Šestatřicetiletá atletka se dopingové kontrole odmítla podrobit předloni na Ukrajině. Řecký svaz se jejím případem nejprve ani nezabýval, poněvadž Devetzíová mezitím ukončila kariéru. Až krátce poté, co ohlásila chystaný návrat, zařadila mezinárodní federace IAAF její jméno na seznam potrestaných sportovců.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.