Rubriky:

Atletika

Keňského běžce po vítězství v maratonu v Ugandě uvěznili

28. března 2011 07:06 - KAMPALA

Keňský vytrvalec Daniel Kiplagat Sambu je už dva měsíce v ugandském vězení. Běžec byl zadržen po vítězstvím v lednovém maratonu v Kampale, po němž vyšlo najevo, že je v sousední zemi nelegálně. Po zatčení tvrdil, že je Uganďan, ale byl usvědčen ze lži.

 

Markus Schreiber, ČTK/AP

O propuštění Sambua marně vyjednával za keňskou atletickou federaci Daniel Komen, jenž se postavil do čela skupiny atletů, kteří proti uvěznění svého krajana protestovali. Světový rekordman v běhu na 3000 metrů vyzval vládu, aby svou intervencí zajistila propuštění maratonce.

Komen uvedl, že Sambua dostali do současné situace trenéři a manažer, kteří ho vzali na závod v Kampale. "Začal mít problémy, když jeho průvodci nesouhlasili s výší odměny, kterou dostal za vítězství," řekl Komen s tím, že atleti by měli být opatrnější při volbě agentů, aby se nedostali do špatných rukou.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.