Rubriky:

Atletika

Politická kariéra bývalé atletické hvězdy Lewise je ohrožena

27. dubna 2011 09:43 - TRENTON

Z kandidatury atletické legendy Carla Lewise do amerického Senátu by mohlo sejít. Jeho záměr reprezentovat demokraty ve státě New Jersey napadli republikáni s vysvětlením, že Lewis nesplnil podmínku čtyřletého trvalého pobytu před dnem voleb.

 

archiv

Republikánská zástupkyně guvernéra Kim Guadongová z pozice státního sekretáře proto nařídila vyřadit devítinásobného olympijského vítěze z kandidátky na červnové primárky. Lewis se podle svého právníka proti rozhodnutí odvolá.

Devětačtyřicetiletý Lewis v New Jersey vyrůstal a vlastní tam od roku 2005 dva domy. Od roku 2007 pracoval jako dobrovolný atletický trenér v domovském Willingboro.

Daně platil v Kalifornii

Guadongová nicméně vychází z Lewisova tvrzení, že v minulých letech platil daně v Kalifornii, k tomu je tam i registrovaným voličem a má tam kancelář. Vlastní také dům v Pacific Palisades.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.