Rosolová si po vyřazení nic nepamatovala. Naštěstí ani bolest, říkala

28. srpna 2011 13:12

Nešlo to. Denisa Rosolová si přes veškerou snahu svoji jarní formu z ostravské Zlaté tretry na mistrovství světa do Tegu nepřivezla. V semifinále z první dráhy doběhla na šestém místě v čase 52,53 s. Na souboj o postupové příčky do finále čtvrtky hleděla s odstupem, medailové bitvy se obejdou bez letošní senzační halové mistryně Evropy z Paříže.

 

Michael Dalder, Reuters

Po rozběhu jste doufala, že s novým dnem získáte novou sílu. Nakonec to tak nedopadlo…

Při rozcvičování jsem se cítila dobře, i první dvoustovku jsem na své poměry rozběhla docela rychle. Ale pak mi prostě došlo…

Kdy jste v průběhu závodu zjistila, že na postup to nebude?

To vám neřeknu, protože si z toho závodu nic nepamatuju. Když jsem doběhla, tak jsem aspoň doufala, že to bude čas pod 52 sekund. Bohužel nebyl…

Nikdy si z průběhu závodu nic nepamatujete?

Třeba ze Zlaté tretry skoro všechno, ale tady jen vím, že se mi povedlo předběhnout soupeřku, co běžela nade mnou, pak už nevím… Naštěstí si ani nepamatuju, jak to bolelo, takže je to dobré.

Kam zmizela vaše forma z úvodu sezóny?

Když mi to řeknete, budu ráda, protože to sama nevím… Prostě mi najednou v půlce sezóny došly síly. Naštěstí je příští rok olympiáda, tak se začnu chystat na Londýn.

Dá se z letošní sezóny vzít nějaké ponaučení?

Vloni jsem běžela nejlépe taky v Ostravě, ale pak v Barceloně stejně. Bohužel se něco stalo, až se vrátíme domů, podstoupím nějaká vyšetření a uvidíme.

Myslíte, že byl problém ve zdraví?

Přípravu jsme udělali stejně jako vloni před Barcelonou. Asi bude někde v těle problém…

Teď je vaším hlavním úkolem dát se dohromady před čtvrtkařskou štafetou?

Určitě se na ni připravím, snad se přiblížíme tomu, co jsme běžely na mistrovství Evropy družstev ve Stockholmu. A budu držet palce Zuzce Hejnové, ať to všem natře.

Může tohle zklamání přispět k tomu, že se v budoucnu zaměříte na čtvrtku překážek?

Určitě jsme domluveni, že to zkusím, je jen otázkou, jestli už tenhle rok nebo až příští.

Michal Osoba (Tegu), Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.