Závod chodkyň ovládla na MS ruská favoritka Kaniskinová

31. srpna 2011 07:29 - TEGU

Ruská chodkyně Olga Kaniskinová ukázala svou dominanci v ženské chůzi a na mistrovství světa v korejském Tegu vyhrála v času 1:29:42 potřetí za sebou závod na 20 kilometrů.

 

Lee Jin-man, ČTK/AP

Na druhém místě skončila se ztrátou 18 sekund Číňanka Liou Chung, třetí místo obsadila další Ruska Anisja Kirdjapkinová. Z dvojice českých chodkyň se více dařilo Lucii Pelantové, která obsadila 25. místo za 1:35:45. Zuzana Schindlerová byla klasifikována na 34. pozici.

Strašila jí diskvalifikace

Kaniskinová měla navzdory velkému náskoku až do konce obavy, strašila ji možná diskvalifikace. "Ani v cíli si nemůžete být vítězstvím jistí, protože pořád můžete dostat červený terčík," uvedla.

V den, kdy v Tegu závodily pouze chodkyně, šestadvacetiletá Ruska prolomila prokletí titulní stránky oficiálních programů na mistrovství světa. Všechny hvězdy, které se na obálce objevily před ní, na šampionátu vyhořely. Blamáž postupně potkala tyčkaře Stevena Hookera a Jelenu Isinbajevovou, sprintera Usaina Bolta a překážkáře Dayrona Roblese.

"Naštěstí mi o tom před závodem nikdo neřekl, až teď. Ale byl to dobrý nápad dát mě na titul," smála se Kaniskinová na tiskové konferenci.

Na šestém místě skončila portugalská chodkyně Susana Feitorová, která se zapsala do historie atletických šampionátů díky rekordní jedenácté účasti. "Splnila jsem svůj cíl, chtěla jsem zlepšit desáté místo z Berlína," uvedla šestatřicetiletá atletka, která poprvé startovala na MS před dvaceti lety. Jedinou medaili získala v roce 2005 v Helsinkách, kde byla třetí.

Mistrovství světa v atletice v Tegu (Korea):
Ženy:
20 km chůze: 1. Kaniskinová (Rus.) 1:29:42, 2. Liou Chung (Čína) 1:30:00, 3. Kirdjapkinová (Rus.) 1:30:13, 4. Rigaudová (It.) 1:30:44, 5. Čchie-jang Šen-ťie (Čína) 1:31:14, 6. Feitorová 1:31:26, 7. Cabecinhaová (obě Portug.) 1:31:36, 8. Saltanovičová (Lit.) 1:31:40, ...25. Pelantová 1:35:45, 34. Schindlerová (obě ČR) 1:39:57.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.