Rubriky:

Atletika

Gebrselassie virtuálně absolvuje silvestrovský běh v Trevíru

30. prosince 2020 11:41 - Trevír

Jeden z tradičních evropských silvestrovských běhů v německém Trevíru se bude vzhledem ke koronavirovým opatřením konat alespoň virtuálně. Největší hvězdou 31. ročníku je vytrvalecká legenda Haile Gebrselassie, která osmikilometrovou trať absolvuje doma v Addis Abebě pravděpodobně na běžícím pásu.

 

Twitter @ADNOCADmarathon

Nyní sedmačtyřicetiletý Etiopan Gebrselassie vyhrál silvestrovský běh v Trevíru v roce 2009. Nyní se rozhodl virtuální účastí podpořit město, kterým 1. prosince otřásla tragédie: jednapadesátiletý muž vjel autem na pěší zónu a zabil pět lidí včetně devítiměsíčního dítěte.

"Je to strašná zpráva. Přeju lidem v Trevíru sílu, kterou potřebují," napsal bezprostředně po útoku dvojnásobný olympijský vítěz a čtyřnásobný mistr světa v běhu na 10 000 metrů Gebrselassie. Pro Trevír poběží jako jeden ze zhruba 120 startujících.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.