Rubriky:

Atletika

Elitní čtvrtkař Taplin nesmí závodit až do září 2026

4. ledna 2021 15:22 - Monte Carlo

Elitní čtvrtkař Bralon Taplin z Grenady dostal další trest za doping. Kvůli zmeškaným kontrolám v roce 2019 mu Jednotka pro bezúhonnost atletiky (AIU) zastavila činnost na tři roky. Nový postih naváže na distanc, který si Taplin už odpykává za stejný prohřešek. Grenaďan tak nesmí závodit do září 2026. To bude finalistovi olympijských her v Riu de Janeiro 34 let.

 

Twitter @insidethegames

Poslední neúspěšná návštěva dopingových komisařů byla 25. listopadu 2019, kdy musel Taplin k soudu kvůli kvůli dopravní nehodě v Texasu. AIU uznala, že informace o soudním jednání dostal na poslední chvíli, a snížila mu dvouletý trest o půl roku na 18 měsíců. Vzápětí ho ale zdvojnásobila na tři roky, protože se Taplin stejným způsobem provinil podruhé.

Nový distanc začne v roce 2023 po uplynutí současného trestu. Taplin tak vedle letošních olympijských her v Tokiu přijde také o OH 2024 v Paříži. Nesmí se rovněž zúčastnit světových šampionátů v letech 2022, 2023 a 2025.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.