Národní halový šampionát nebudou mít ani britští atleti

22. ledna 2021 12:02 - Londýn

Podobně jako nedávno americký svaz zrušili také Britové svůj halový atletický šampionát. Konat se měl 20. a 21. února v Glasgow, kvůli pokračující pandemii koronaviru ale na mistrovské souboje nedojde.

 

Russell Cheyne, Reuters

Vedení britské atletiky (BA) rozhodlo akci zrušit s vysvětlením, že proces testování sportovců, trenérů, rozhodčích a dobrovolníků nedostatečně zmírňuje riziko šíření nákazy. Opatření je preventivní a jeho smyslem je nepřetěžovat zdravotnický systém, uvedla BA.

Svaz zároveň oznámil, že hledá alternativy, jak umožnit atletům kvalifikovat se na halové mistrovství Evropy, které se má uskutečnit od 5. do 7. března v Toruni. Světový šampionát v Číně už byl dříve zrušen a přeložen na rok 2023.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.