Živě

Olympijský vítěz Röhler chce zahájit sezonu na Zlaté tretře

28. ledna 2021 15:32 - Jena/Praha

Olympijský vítěz v hodu oštěpem Thomas Röhler plánuje zahájit sezonu na Zlaté tretře. Ostravský mítink, který by se měl uskutečnit 19. května, je jako první v programu devětadvacetiletého Němce, jenž má v Tokiu obhajovat olympijské zlato.

 

ČAS - Eduard Erben

Před tím by měl absolvovat soustředění v tureckém Beleku. "Je tam vytvořena bublina, do které mohou jen testovaní. Kromě toho budeme jen u nás v Jeně," řekl Röhler listu Thüringer Allgemeinen.

Fyzicky je elitní německý oštěpař fit. "Nemám žádné zranění, což je pro přípravnou fázi to nejdůležitější," řekl. V loňské sezoně poznamenané koronavirem neabsolvoval žádný závod. V červenci se stal poprvé otcem a rozhodl se věnovat rodině. "Tělo také dává určité signály. Když deset let vrcholově sportujete, tak je malá pauza rozhodně smysluplná," doplnil mistr Evropy z roku 2018.

Jeho posledním závodem byl světový šampionát v Dauhá, kde na podzim 2019 překvapivě vypadl v kvalifikaci.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.