Olympijský vítěz Röhler chce zahájit sezonu na Zlaté tretře

28. ledna 2021 15:32 - Jena/Praha

Olympijský vítěz v hodu oštěpem Thomas Röhler plánuje zahájit sezonu na Zlaté tretře. Ostravský mítink, který by se měl uskutečnit 19. května, je jako první v programu devětadvacetiletého Němce, jenž má v Tokiu obhajovat olympijské zlato.

 

ČAS - Eduard Erben

Před tím by měl absolvovat soustředění v tureckém Beleku. "Je tam vytvořena bublina, do které mohou jen testovaní. Kromě toho budeme jen u nás v Jeně," řekl Röhler listu Thüringer Allgemeinen.

Fyzicky je elitní německý oštěpař fit. "Nemám žádné zranění, což je pro přípravnou fázi to nejdůležitější," řekl. V loňské sezoně poznamenané koronavirem neabsolvoval žádný závod. V červenci se stal poprvé otcem a rozhodl se věnovat rodině. "Tělo také dává určité signály. Když deset let vrcholově sportujete, tak je malá pauza rozhodně smysluplná," doplnil mistr Evropy z roku 2018.

Jeho posledním závodem byl světový šampionát v Dauhá, kde na podzim 2019 překvapivě vypadl v kvalifikaci.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.