Muirová nebude obhajovat na HME double na 1500 a 3000 metrů

4. února 2021 11:37 - Londýn

Laura Muirová nebude na halovém mistrovství Evropy v Toruni obhajovat double na 1500 a 3000 metrů. Britská běžkyně, která oba závody ovládla na předchozích dvou zimních kontinentálních šampionátech, dá přednost přípravě na olympijské hry v Tokiu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Sedmadvacetiletá atletka neplánuje vynechat celou halovou sezonu. Společně s tréninkovou partnerkou Jemmou Reekieovou by měly příští týden závodit na mítinku World Indoor Tour ve francouzském Liévinu.

Březnový vrchol halové sezony ale Muirová vynechá. "V olympijském roce se víc soustředíme na venkovní sezonu," uvedla na webu BBC. Nezabývá se pochybnostmi, zda se odložené olympijské hry v Tokiu vzhledem k pokračující pandemii koronaviru uskuteční. "Přistupujeme k tomu tak, že budou. Protože byste byli naštvaní, kdyby se skutečně konaly a vy jste nebyli připravení," dodala.

Laura Muirová během atletického mítinku Zlatá tretra.

Vlastimil Vacek, Právo

Zlaté medaile z kontinentálních halových šampionátů v Bělehradě 2017 a Glasgow 2019 jsou společně s evropským titulem z Berlína 2018 největšími úspěchy Muirové. Na světové scéně se prosadila na stupně vítězů jen v hale, má stříbro a bronz z HMS 2018. Venku je jejím maximem čtvrté místo z patnáctistovky ze světového šampionátu v Londýně 2017. Na olympijských hrách v Riu de Janeiro skončila v běhu na 1500 metrů sedmá.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.