Se vzorky se manipulovalo, uvedl soud. Olympijský vítěz v chůzi Schwazer byl zproštěn obvinění z dopingu

18. února 2021 19:38 - Řím

Olympijský vítěz v chůzi Alex Schwazer byl zproštěn viny v dopingovém případě z roku 2016, po kterém dostal osmiletý zákaz činnosti. Soud v Bolzanu uvedl, že vzorky šestatřicetiletého atleta vykazují jasné známky manipulace.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Schwazer získal zlato na olympiádě v Pekingu, o čtyři roky později však kvůli dopingu přišel o účast na hrách v Londýně. V roce 2016 měl dvojnásobný bronzový medailista další pozitivní nález a dostal osmiletý distanc. Sice se proti němu odvolal k arbitráži CAS, ale neúspěšně.

Na jeho stranu se až nyní postavil soud poté, co deník La Repubblica zveřejnil dokumenty včetně policejních odposlechů, ze kterých vyšlo najevo, že se Schwazerovými vzorky bylo manipulováno. Údajně kvůli tomu, že jeho trenérem byl Sandro Donati, jenž v 80. letech pomohl v Itálii odhalit státem organizovaný doping.

Bývalý šéf ruské atletiky dostal za krytí dopingu čtyřletý trest

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: