Světový rekordman opouští trenérskou "babičku"

20. února 2021 09:43 - Johannesburg

Světový rekordman v běhu na 400 metrů Wayde van Niekerk kvůli přípravě na obhajobu zlaté olympijské medaile opustí rodnou Jihoafrickou republiku i svou dlouholetou trenérku. Místo osmasedmdesátileté Tannie Ans Bothaové bude dvojnásobného mistra světa koučovat americký specialista Lance Brauman na Floridě.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Van Niekerk se v jeho skupině sejde s mistrem světa na dvoustovce Američanem Noahem Lylesem a olympijskou šampionkou na čtyřstovce Shaunae Millerovou-Uibovou z Baham.

"S Tannie Ans a její skupinou to bylo prima, ale rád bych překonal svůj světový rekord, a proto musím trénovat s nejlepšími světovými sprintery. Dočasný přesun do Spojených států bude teď pro mě to nejlepší," uvedl Van Niekerk, který na hrách v Riu de Janeiro vymazal z rekordních tabulek časem 43,03 sekundy legendárního Američana Michaela Johnsona.

O rok později si však při charitativním zápase v ragby vážně poranil koleno a k závodům se vrátil až loni v září.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: