Živě

Oštěpařský šampion Vetter hodil na Evropském poháru opět za 91 metrů

8. května 2021 20:59 - Split

Mistr světa v hodu oštěpem Johannes Vetter potvrdil na začátku sezony skvělou formu a na Evropském poháru ve Splitu zvítězil výkonem 91,12 metru. Při prvním mezinárodním startu v sezoně zaostal osmadvacetiletý Němec o 38 centimetrů za svým dubnovým výkonem z Offenbachu a poslal další vizitku před startem na Zlaté tretře (19. května).

 

Instagram Johannese Vettera

Závod vyhrál hned prvním pokusem, také ve druhém pokořil devadesátimetrovou hranici (90,43) a ještě třikrát hodil za 88 metrů, přičemž každým tímto výkonem by vyhrál. Druhý skončil v moldavském rekordu 86,66 Andrian Mardare.

Český exmistr světa Vítězslav Veselý skončil devátý výkonem 75,73. Petr Frydrych zapsal jen 68,21, po čtvrtém pokusu odstoupil a uzavřel šestnáctičlennou výsledkovou listinu.

V soutěži koulařek při triumfu Vetterovy reprezentační kolegyně Sary Gambettaové (18,86) obsadila osmé místo česká jednička Markéta Červenková výkonem 17,01.

Soutěže budou pokračovat v neděli, kdy v Chorvatsku vstoupí do sezony mimo jiné oštěpařka Barbora Špotáková.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.