Živě

Chodkyně Martínková má stříbro z juniorského mistrovství Evropy

15. července 2021 20:15 - Tallinn

Chodkyně Eliška Martínková získala na úvod juniorského mistrovství Evropy v Tallinnu stříbrnou medaili. V závodě na 10 000 metrů nestačila jen na Rusku Julii Chalilovovou, za kterou zaostala o více než devět sekund.

 

Soňa Maléterová/atletika.cz

Časem 46:23,74 si turnovská atletka výrazně vylepšila osobní rekord o téměř minutu a 38 sekund. Třetí Francouzku Maële Biréovou-Heslouisovou předčila Martínková o devět sekund. Svým výkonem se zařadila na třetí místo dlouhodobých českých tabulek za sestry Anežku a Elišku Drahotovy.

"Trochu mě mrzí, že jsem kvůli technice musela dost zpomalit. Myslím, že jsem proti té Rusce měla o něco navrch. Ale do posledního kilometru jsem dostala druhý terčík a byl by to moc velký risk, že bych pak neměla vůbec žádnou medaili," uvedla Martínková na webu atletického svazu.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.