Živě

Falšoval PCR testy, nebo ne? Britská atletická hvězda nakonec o OH nepřijde

17. července 2021 10:41 - Londýn

Britský běžec Andrew Butchart kvůli falšování testů na koronavirus o start na olympijských hrách v Tokiu nepřijde. Národní atletický svaz ho potrestal ročním zákazem startů s dvouletou podmínkou a pokutou 5000 liber (asi 149 tisíc korun).

 

twitter:@markbritball

Devětadvacetiletý Butchart se podle agentury Reuters k falšování dat na testech přiznal v nyní již smazaném podcastu The Sunday Plodcast. "Každý falšoval PCR testy, aby mohl cestovat. Bez toho by to bylo strašně těžké," prohlásil.

Butchart, který na olympiádě v Riu de Janeiro v roce 2016 obsadil v závodě na 5000 metrů šesté místo, v podcastu také uvedl, že zfalšoval datum na starém testu při návratu z USA. V rozhovoru pro list The Times to však popřel.

"Popsal jsem jen to, o čem vím, že dělají ostatní atleti. Já jsem to nikdy neudělal, ale vím o lidech, kteří ano," řekl Butchart, který se za vystoupení v podcastu omluvil. Národní svaz ho poté potrestal za znevážení atletiky.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.