Živě

Parádní úspěch! Junior Kubelík si doběhl na ME pro stříbro

17. července 2021 17:36
(Aktualizováno: 17. července 2021 17:58)

Sprinter Eduard Kubelík získal na juniorském mistrovství Evropy atletů stříbrnou medaili v běhu na 200 metrů. Časem 20,82 sekundy překonal v Tallinnu o sedm setin vlastní národní rekord této věkové kategorie. Ve finále Kubelík nestačil jen na Brita Dereka Kinlocka, který zvítězil v novém osobním maximu 20,72. Osobní rekord si vytvořil i třetí Ital Federico Guglielmi (20,98).

 

facebook Eduarda Kubelíka

Jihlavský běžec vylepšil český juniorský rekord na dvoustovce podruhé během necelého měsíce. V červnu v Kladně výkonem 20,89 vymazal z tabulek dvanáct let starý výkon Pavla Masláka z juniorského ME v Novém Sadu.

Osmnáctiletý Kubelík přidal na konto české výpravy v Tallinnu druhé stříbro. O první medailový úspěch se zasloužila Eliška Martínková v chůzi na 10.000 metrů.

Koulař Staněk si před olympiádou vylepšil letošní maximum

"Lepší to být nemohlo. Nebyl jsem si jistý, že to tak dopadne. Ale chtěl jsem tomu dát vše a dal jsem tomu vše. Sezona byla už dost dlouhá, ale ve finále jsem se hecnul. Říkal jsem si, že to musím kousnout a rozjet," řekl Kubelík webu atletického svazu.

Do finále dvoustovky nenastoupil favorizovaný Dán Tazana Mikkel Kamanga-Dyrbak, který má osobní rekord 20,48.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.