Živě

Švýcarský sprinter Wilson zaběhl v Atlantě evropský rekord na stovce

18. července 2021 23:48 - Atlanta

Švýcarský sprinter jamajského původu Alex Wilson vylepšil na mítinku v Atlantě evropský rekord v běhu na 100 metrů. Nedlouho před startem na olympijských hrách zaběhl čas 9,84 sekundy, čímž o dvě setiny překonal dosavadní dva rekordmany, jimiž byli Portugalec Francis Obikwelu a Francouz Jimmy Vicaut.

 

Profimedia.cz

Třicetiletý Wilson, rodák z Kingstonu, běžel stovku s ideální podporou větru 1,9 m/s. Osobní rekord si vylepšil v Atlantě i na dvoustovce, časem 19,89 ho pokořil o devět setin. Na obou tratích se představí i na olympiádě v Tokiu.

Nigerijský rodák s portugalským pasem Obikwelu zaběhl stovku za 9,86 na olympijských hrách v Aténách v roce 2004. Vicaut poté jeho čas dvakrát vyrovnal: v roce 2015 na Diamantové lize v Paříži a o rok později na mítinku v Montreuil.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.