Etiopanka Yehualawová posunula světový rekord v půlmaratonu pod 64 minut

29. srpna 2021 13:14 - Larne

Etiopská vytrvalkyně Yalemzerf Yehualawová zaběhla v severoirském Larne světový rekord v půlmaratonu. Časem 1:03:43 hodiny překonala dvaadvacetiletá běžkyně o 19 sekund výkon Keňanky Ruth Chepngetichové z letošního dubna a jako první žena se na této trati dostala pod hodinu a čtyři minuty.

 

@NNRuningTeam, Twitter

Bronzová medailistka z mistrovství světa v půlmaratonu vyhrála v Larne s náskokem šesti minut před Keňankou Vane Nyabokeovou. Třetí byla Rose Harveyová z Velké Británie.

"Pro mě je to splnění snu. Už jsem se o překonání rekordu pokoušela dvakrát, ale až dosud to neklaplo. Jsem šťastná, že to konečně vyšlo," řekla Yehualawová, která při dubnovém rekordním závodu Chepngetichové v Istanbulu (1:04,02) doběhla druhá za 1:04:40.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.