Oštěpař Vadlejch v Paříži šetřil dříve zraněné tříslo

29. srpna 2021 15:17 - Paříž

Oštěpař Jakub Vadlejch při sobotním mítinku Diamantové ligy v Paříži šetřil tříslo, s kterým v úvodu sezony laboroval. Během závodu se mu nepříjemné zranění v jednu chvíli připomnělo, proto v soutěži nenastoupil ke dvěma hodům včetně toho posledního, kterým se přitom ještě mohl pokusit vylepšit čtvrté místo.

 

Valentin Flauraud, ČTK/AP

"Ucítil jsem letos natržené tříslo, tak jsem to nechtěl pokoušet. Možná bych kluky přehodil, ale za deset dní je to důležitější," citoval svazový web stříbrného olympijského medailistu z Tokia. Obnovení zranění nechtěl riskovat s ohledem na finále seriálu Diamantové ligy, které bude 8. a 9. září hostit Curych.

Vadlejch v Paříži výkonem 85,17 metru navázal na čtvrtečních 85,73 z Lausanne, byť mu to tentokrát nestačilo na medailové umístění a druhé místo ze Švýcarska nezopakoval. Spokojený ale byl i tak velmi. "Dvakrát přes 85 ve třech dnech, skvělý závod, diváci paráda," konstatoval Vadlejch, kterého v Paříži předčili vítězný Anderson Peters (85,98), autor nejdelšího hodu Johannes Vetter (87,20) a Andrian Mardare (85,43).

Vadlejchův reprezentační kolega a dvojnásobný bronzový medailista Vítězslav Veselý byl zase rád, že v Lausanne (81,19) i v Paříži (80,73) přehodil osmdesátimetrovou hranici. "Je to zase za 80, beru to. Super sezona," pochvaloval si. I on se potýká s třísly, ale v soutěži přes únavu po čtvrtečním závodě žádný pokus nevynechal. "Váhal jsem, jestli jít všechny, ale možná to byl letos můj poslední závod," vysvětlil osmatřicetiletý exmistr světa.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.