Britové můžou přijít o stříbro z OH. Doping člena štafety potvrdila i kontrolní analýza

14. září 2021 18:21 - Londýn/Praha

Pozitivní dopingový test člena stříbrné britské štafety v běhu na 4x100 metrů z olympijských her v Tokiu Chijindua Ujaha potvrdila i analýza vzorku B. Mezinárodní testovací agentura (ITA) proto jeho případ nahlásí sportovní arbitráži CAS, která by měla rozhodnout o případné diskvalifikaci týmu.

 

Profimedia.cz

Pokud by CAS rozhodl o diskvalifikaci britské štafety, přijde Ujah i jeho reprezentační kolegové Zharnel Hughes, Richard Kilty a Nethaneel Mitchell-Blake o stříbrné medaile. Na druhé místo by se posunula Kanada, bronz by nově připadl sestavě Číny.

Případem by se pak dál zabývala Jednotka pro bezúhonnost atletiky, která by rozhodla o dalším postihu. Sedmadvacetiletý sprinter má od olympijských her předběžně zastavenou činnost.

Ujahův vzorek odebraný v Tokiu obsahoval zakázané látky ostarin a S-23, což jsou selektivní modulátory receptoru androgenu (SARM) a pomáhají při tvorbě svalové hmoty. Mají tak podobné účinky jako steroidy.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.