CAS potvrdil bývalému trenérovi vytrvalců Salazarovi čtyřletý distanc za doping

16. září 2021 08:09 - Londýn

Sportovní arbitrážní soud (CAS) v Lausanne potvrdil bývalému trenérovi elitních vytrvalců Albertu Salazarovi čtyřletý distanc za porušování dopingových pravidel. Někdejší maratonec, jehož nejslavnějším svěřencem byl čtyřnásobný olympijský vítěz Mohamed Farah, dostal trest v roce 2019.

 

Don Ryan, ČTK/AP

Nyní třiašedesátiletý Salazar byl šéfem tréninkové skupiny Nike Oregon Project, která byla primárně zaměřena na rozvoj amerických vytrvalců. Podle Americké antidopingové agentury experimentoval se zakázanými látkami a pomáhal některým svým svěřencům ovlivňovat výsledky antidopingových kontrol. Čtyřletý distanc spolu s ním dostal také endokrinolog Jeffrey Brown.

Brit Farah pod Salazarovým vedením získal zlato na 5000 a 10 000 metrů na olympijských hrách v Londýně i Riu de Janeiro. Somálský rodák neměl nikdy pozitivní dopingový test ani nebyl obviněn z porušování pravidel. Spolupráci ukončili v roce 2017.

Kouč vytrvaleckých hvězd Salazar dostal čtyřletý trest za doping

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.