Rubriky:

Atletika

Na maratónce v Chicagu dohlédne 22 tisíc kamer i vrtulníky

11. října 2013 13:27 - Chicago

Mimořádná bezpečností opatření provázejí nedělní maratón v Chicagu, první velký maratón v USA od dubnového závodu v Bostonu, který poznamenal teroristický útok. Po explozích v cílovém prostoru přišli o život tři lidé a dalších 260 bylo zraněno.

Zájem o účast v masových maratónech však tragická událost neutlumila. V Chicagu se vyprodalo všech 45 tisíc startovních čísel, z nichž více než deset tisíc zabrali cizinci. Očekává se, že běžce bude podél trati stejně jako v minulých letech povzbuzovat asi 1,7 miliónu diváků.

Na některá místa maratónské trasy však bude při 36. ročníku omezený přístup. Do Grand Parku, kde závod startuje i končí, se účastníci závodu i diváci dostanou jen na čtyřech místech a budou muset projít kontrolou zavazadel.

Běžci budou mít k dispozici od pořadatelů průhledné plastové pytle, do nichž si odloží před startem své věci. Jiná zavazadla nebudou pro tento účel povolena. Nově si také musejí všichni včetně hlavních hvězd vyzvednout osobně startovní balíček s číslem a čipem.

Kolik lidí bezpečnostní složky v neděli nasadí, pořadatelé tají. K dispozici budou mít úřady 22 tisíc kamer v ulicích Chicaga, které má nejrozsáhlejší monitorovací systém v zemi, a další umístěné v helikoptérách.

"Budeme mít před očima každou nohu na trati," uvedl ředitel chicagské policie Garry McCarthy, který přípravu bezpečnostních opatření často konzultoval se svým protějškem v Bostonu.

Vzhledem k příznivé předpovědi počasí doufají pořadatelé v rychlé časy, na které by měli útočit Keňané Moses Mosop, Dennis Kimetto a Emmanuel Mutai spolu s Etiopanem Ayelem Absherem. Mezi ženami si zopakují loňský souboj obhájkyně prvenství Atsede Baysaová z Etiopie a Rita Jeptoová z Keni, která doběhla těsně druhá.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.