Rubriky:

Atletika

Třešnička za skvostnou sezónou! Hejnová je evropskou atletkou roku

12. října 2013 18:52 - Tallinn
(Aktualizováno: 12. října 2013 19:05)

Skvělé zakončení úžasné sezóny překážkářky Zuzany Hejnové! Česká reprezentantka v běhu na 400 metrů překážek, která letos vyhrála mistrovství světa v Moskvě, Diamantovou ligu a všech zbývajících 13 závodů, byla vyhlášena aletkou Evropy za letošní rok. Cenu jí v estonském Tallinnu udělila Evropská atletická asociace. V mužské kategorii ovládl anketu ukrajinský výškař Bohdan Bondarenko.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Hejnová zvítězila v hlasování členských svazů Evropské atletické asociace, novinářů a komise odborníků před ruskou tyčkařkou Jelenou Isinbajevovou a italskou vytrvalkyní Valerií Straneovou.

"Je to skvělá pocta po výborné sezóně. Každý závod se mi vydařil a po každém jsem byla silnější fyzicky a hlavně mentálně," řekla na pódiu Hejnová, která si pro cenu přišla v tmavě tyrkysových šatech. "Bude těžké to příští rok obhájit, ale pokud zůstanu zdravá, věřím, že mohu být ještě lepší. Je to pro mě velká výzva, baví mě to a užívám si to," řekla česká rekordmanka.

V minulosti anketu vyhráli jen Železný a Dvořák

Hejnová získala cenu jako první česká žena v historii. V minulosti v anketě vyhlašované od roku 1993 uspěli dvakrát oštěpař Jan Železný (1996 a 2000) a jednou desetibojař Tomáš Dvořák (v roce 1999), nynější svazový šéftrenér, který byl na sobotním vyhlášení rovněž přítomen.

Šestadvacetiletá česká atletka jasně ovládla hlasování fanoušků na facebooku, do kterého se zapojilo přes 16 000 lidí. Bronzová medailistka z loňských olympijských her v Londýně je v nominaci také ve světové anketě Atlet roku mezinárodní federace IAAF a bude favoritkou v domácích anketách o nejlepšího atleta a sportovce roku.

Za Bondarenkem, který se letos výkonem 241 cm zařadil na třetí místo historických tabulek, skončili polský kladivář Pawel Fajdek a britský vytrvalec Mo Farah. Ve dvanáctičlenné nominaci figuroval i další světový šampión z Moskvy oštěpař Vítězslav Veselý.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.