Živě

Atletka Blakeová se odvolala proti šestiletému trestu za doping

25. října 2013 10:47 - Lausanne

Jamajská čtvrtkařka Dominique Blakeová se odvolala k nejvyššímu sportovnímu soudu v Lausanne (CAS) proti šestiletému zákazu činnosti za doping. Přísný trest dostala za druhý pozitivní nález a za to, že při vyšetřování lhala a urážela funkcionáře. Blakeová si už v minulosti odpykala devítiměsíční distanc za jiný dopingový prohřešek.

Pětadvacetiletá Blakeová žádá o zkrácení trestu. Nynější zákaz by Jamajčance vypršel v červenci roku 2018. Verdikt by měl být vynesen do čtyř měsíců.

První trest si Blakeová odpykala za užití efedrinu v roce 2006. Vloni v červnu pak měla pozitivní test na methylhexanamin na domácím šampionátu, kde skončila šestá v závodu na 400 metrů. Díky tomuto výsledku byla na olympijských hrách v Londýně členkou štafety na 4x400 metrů, ale v bronzovém týmu nestartovala.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.