Rubriky:

Atletika

Atletka Blakeová se odvolala proti šestiletému trestu za doping

25. října 2013 10:47 - Lausanne

Jamajská čtvrtkařka Dominique Blakeová se odvolala k nejvyššímu sportovnímu soudu v Lausanne (CAS) proti šestiletému zákazu činnosti za doping. Přísný trest dostala za druhý pozitivní nález a za to, že při vyšetřování lhala a urážela funkcionáře. Blakeová si už v minulosti odpykala devítiměsíční distanc za jiný dopingový prohřešek.

Pětadvacetiletá Blakeová žádá o zkrácení trestu. Nynější zákaz by Jamajčance vypršel v červenci roku 2018. Verdikt by měl být vynesen do čtyř měsíců.

První trest si Blakeová odpykala za užití efedrinu v roce 2006. Vloni v červnu pak měla pozitivní test na methylhexanamin na domácím šampionátu, kde skončila šestá v závodu na 400 metrů. Díky tomuto výsledku byla na olympijských hrách v Londýně členkou štafety na 4x400 metrů, ale v bronzovém týmu nestartovala.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.