Rubriky:

Atletika

Bolt, Bondarenko a Farah jsou finalisty ankety Atlet roku 2013

4. listopadu 2013 16:33 - Monako

Finalisty ankety o nejlepšího světového atleta roku 2013 jsou jamajský sprinter Usain Bolt, ukrajinský výškař Bohdan Bondarenko a britský vytrvalec Mo Farah. Užší nominaci v pondělí oznámila světová federace IAAF. V úterý budou zveřejněna tři jména také v kategorii žen, v níž mezi desítkou kandidátek patří ke spolufavoritkám i česká překážkářka Zuzana Hejnová.

 

Jan Handrejch, Právo

Trojice finalistů vzešla z téměř měsíc trvajícího hlasování funkcionářů a odborníků. Vítěze v obou kategoriích vybere Rada IAAF, vyhlášení se odehraje při slavnostním galavečeru 16. listopadu v Monaku.

Bolt v anketě obhajuje prvenství, ocenění získal už čtyřikrát. Je favoritem i letos díky třem zlatým medailím z mistrovství světa v Moskvě. Stejně jako on tam vyhrála závody na 100, 200 a 4x100 metrů i jeho krajanka Shelly-Ann Fraserová-Pryceová, jež je největší favoritkou mezi ženami. Hejnová byla v této sezóně neporaženou královnou na trati 400 metrů překážek a v říjnu už získala ocenění pro nejlepší atletku Evropy.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.