Bolt, Bondarenko a Farah jsou finalisty ankety Atlet roku 2013

Finalisty ankety o nejlepšího světového atleta roku 2013 jsou jamajský sprinter Usain Bolt, ukrajinský výškař Bohdan Bondarenko a britský vytrvalec Mo Farah. Užší nominaci v pondělí oznámila světová federace IAAF. V úterý budou zveřejněna tři jména také v kategorii žen, v níž mezi desítkou kandidátek patří ke spolufavoritkám i česká překážkářka Zuzana Hejnová.

Jamajský sprinter Usain Bolt.

Trojice finalistů vzešla z téměř měsíc trvajícího hlasování funkcionářů a odborníků. Vítěze v obou kategoriích vybere Rada IAAF, vyhlášení se odehraje při slavnostním galavečeru 16. listopadu v Monaku.

Bolt v anketě obhajuje prvenství, ocenění získal už čtyřikrát. Je favoritem i letos díky třem zlatým medailím z mistrovství světa v Moskvě. Stejně jako on tam vyhrála závody na 100, 200 a 4x100 metrů i jeho krajanka Shelly-Ann Fraserová-Pryceová, jež je největší favoritkou mezi ženami. Hejnová byla v této sezóně neporaženou královnou na trati 400 metrů překážek a v říjnu už získala ocenění pro nejlepší atletku Evropy.