Zraněný Maslák je připraven rušit starty, dokud si nebude jistý, že je fit

2. června 2014 21:01 - Praha

Parádní vstup do sezóny ozdobený dalším českým rekordem střídá nucená pauza. Čtvrtkař Pavel Maslák zatím netuší, kdy se bude moct po natržení stehenního svalu vrátit na dráhu, ale ke zrušeným startům na Diamantových ligách v Eugene a Římě zřejmě přibudou další.

 

Jan Kucharčík

Dosud se vám zranění vyhýbala, jak se s aktuálním výpadkem srovnáváte?

To patří k životu, nestalo se nic vážného, je to sval, který sroste, jako kdybyste se řízli při krájení chleba. Je tam třícentimetrová díra, to zažilo plno lidí.

Můžete už aspoň lehce trénovat?

Teď mám úplný klid, v týdnu ale už něco začnu dělat v posilovně. Zatím chodím na rehabilitace a sval nezatěžuju. Chce to nic neuspěchat a postupně chodit na kontroly.

Za týden se koná Odložilův memoriál, za dva Zlatá tretra. Jsou to reálné cíle?

Odložila určitě nestihnu, Tretra jakžtakž reálná je, uvidíme, jak sval bude srůstat.

Jste ochoten raději odříci více závodů a pořádně se připravit na mistrovství Evropy?

Určitě jsem. Klidně vynechám všechny závody a začnu třeba až dva týdny před šampionátem. Hlavně, abych věděl, že sval je v pořádku a zase mi tam neruplo.

Štvalo vás, že nemůžete závodit v Eugene, kde Merritt i James běželi pod 44 sekund?

To byl krásný závod, jak se tam prali. Já bych byl tak osm desetin za nimi, tak nevím, jestli by mi pomohlo vidět, jak bojují nějakých šest metrů přede mnou. (úsměv)

Michal Osoba, Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.