Gay po trestu za doping poběží poprvé v Lausanne

3. června 2014 11:03 - Lausanne

Americký sprinter Tyson Gay se po ročním trestu za doping vrátí k závodům 3. července na mítinku Diamantové ligy v Lausanne. Trojnásobný mistr světa z roku 2007 poběží 100 metrů a mezi jeho soupeři bude i krajan Justin Gatlin, jenž si v minulosti odpykal čtyřletý dopingový distanc.

 

Profimedia.cz

"Lausanne vždy patřilo mezi mé oblíbené mítinky a jsem nadšený, že začnu právě tam," uvedl jednatřicetiletý Gay, jenž dostal před měsícem trest za loňský pozitivní nález na anabolický steroid testosteron. Kvůli tomu přišel o světový šampionát v Moskvě i o stříbrnou olympijskou medaili ze štafety na 4x100 m na hrách v Londýně. Distanc mu vyprší 23. června.

Mírnější trest než obvyklý dvouletý zákaz startů si vysloužil díky spolupráci při vyšetřování případu. To vyvolalo místy kritiku za nepřiměřenou shovívavost, mezinárodní antidopingová agentura WADA nicméně nyní v této souvislosti oznámila, že nebude proti rozhodnutí amerických kolegů nijak postupovat. Výše trestu je podle ní v souladu s antidopingovým kodexem.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.