Zlatá tretra přišla o další hvězdu. Špotáková ulehla s podezřením na zánět slepého střeva, házet nebude

17. června 2014 08:18 - Ostrava

Dnešní Zlatá tretra přišla o jeden ze svých magnetů, zdravotní problémy nepustily do Ostravy oštěpařskou světovou rekordmanku Barboru Špotákovou. Svěřenkyně ředitele mítinku Jana Železného má podezření na zánět slepého střeva.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Minulý týden ještě dvojnásobná olympijská vítězka v narážce na nevýrazné výsledky na mítinku v minulosti vtipkovala. „Prokletí Zlaté tretry? Teď už o žádném nevím," usmívala se. Jenže těsně před mítinkem ji zaskočil nečekaný soupeř.

„Moc mě to mrzí, do Ostravy jsem se těšila. Bohužel teď čekám na výsledky vyšetření, které rozhodnou o dalším postupu mé léčby," prohlásila Špotáková, která se vrátila po narození syna Janka a Ostrava měla být jejím třetím startem sezóny.

Bude se dívat z postele

„Závod budu sledovat aspoň z postele, určitě to bude skvělá podívaná," dodala oštěpařka, která by měla být oporou českého týmu i při víkendovém mistrovství Evropy družstev v německém Braunschweigu. Špotáková se zařadila po bok dalších českých rekordmanů Pavla Masláka a Zuzany Hejnové, kteří po zranění stále nezávodí.

Zlatá tretra má letos na své hvězdy smůlu. Z kvarteta, které se objevilo na plakátech k mítinku, zůstal po odpadnutí Usaina Bolta, Masláka a Špotákové už jen její tréninkový parťák Vítězslav Veselý.

Mítink, který začíná už v 15 hodin pokusem o světový rekord na 20 000 m žen, ale i tak nabídne řadu taháků. Mužský oštěp v čele s Veselým či zahraniční hvězdy Bondana Bondarenka ve výšce, tyčkaře Renauda Lavillenieho, Allyson Felixovou na dvoustovce, čtvrtkaře LaShawna Merritta a na závěrečné stovce dalšího Američana Justina Gatlina.

Michal Osoba, Sport.cz, Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.