Olomoucký půlmaratón senzačně ovládl vodič Ronoh. Mezi ženami triumfovala Kiplagatová

Olomouc

Pátý ročník půlmaratónu v Olomouci vyhrál nečekaně Keňan Geoffrey Ronoh, který v závodě působil jako vodič. V ženské kategorii naopak k žádnému překvapení nedošlo, podle předpokladů triumfovala Keňanka Edna Kiplagatová.

V cílí druhý Keňan Wilson Kipsang (vlevo) se objímá s vítězem půlmaratónu v Olomouci Geoffreyem Ronohem.

Ronoh se dostal do cíle ve výborném čase 1:00:17, čímž překonal olomoucký rekord, který držel Etiopan Dawit Abdulahi z roku 2011 (1:00:44). Druhý skončil jeho krajan a držitel světového rekordu Wilson Kipsang, z třetí příčky se radoval další Keňan Dennis Kimetto. Jako dvanáctý doběhl do cíle závodník AK Kroměříž Jiří Homoláč, který byl nerychlejší z Čechů. Na Ronoha ztratil sedm minut a 24 sekund.

V ženské kategorii si pro vítězství doběhla favorizovaná Kiplagatová. Nejlepší z českých závodnic byla třináctá Petra Pastorová. Za Keňankou zaostala o necelých devět minut.