Tyčkařka Isinbajevová je poprvé matkou, porodila dceru

29. června 2014 10:53 - Moskva
(Aktualizováno: 29. června 2014 15:29)

Atletický baby-boom pokračuje! Poprvé matkou se stala i světová rekordmanka ve skoku o tyči Jelena Isinbajevová. Dvojnásobná olympijská vítězka a trojnásobná mistryně světa porodila v sobotu dceru o váze 3,8 kilogramu a velikosti 53 cm. Ruský atletický svaz uvedl, že matka i dítě jsou v pořádku.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Dvaatřicetiletá Isinbajevová přerušila kariéru po loňském mistrovství světa v Moskvě, kde získala třetí zlato. Na letošních zimních olympijských hrách v Soči zastávala funkci starostky olympijské vesnice. Hvězdná atletka prohlásila, že "chce v kariéře pokračovat za dva roky na letních hrách v Riu de Janeiro, možná už příští rok na MS v Pekingu."

Otcem jejího dítěte je podle dřívějších zpráv o osm let mladší ruský oštěpař Nikita Petinov, s nímž Isinbajevová na léto plánuje svatbu.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.