Rubriky:

Atletika

Létají popelnice i obrazovky. Vichr vyhnal diváky a odložil program mistrovství Evropy

13. srpna 2014 17:44 - Curych
(Aktualizováno: 13. srpna 2014 18:36)

Extrémní počasí vládne ve středu soutěžím mistrovství Evropy v Curychu. Dopoledne prudký liják, kvůli němuž se posunul program soutěží, odpoledne nastoupil vichr, který sfoukával vlajky ze stožárů a „honil“ plastové kontejnery po tribunách. K tomu na srpen nezvyklých 14 stupňů.

 

Jan Kucharčík

Zejména desetibojaři při tyčkařské soutěži prožívali opravdovou Sibiř. Nejprve je bičovaly provazce deště, když se trochu vyjasnilo, přišel prudký vítr. Kvůli bezpečnosti rozhodčí soutěž přerušili, když nejlepší tyčkaři měli za sebou první pokusy na 520 cm.

Vítr nabíral na síle a za chvíli pořadatelé vyzvali diváky, aby stadión Letzigrund opustili. Vzduchem už lítalo všechno možné od popelnic přes obrazovky na novinářské tribuně. Odložen tak byl začátek večerního bloku, nejprve o půl hodiny, následně o hodinu a půl.

Michal Osoba (Curych), Právo

Časová osa: Atletika

MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.