Rubriky:

Atletika

Živě

Vloni Holušu o útok na medaili připravil ledvinový kolaps. Teď se dočkal zlaté satisfakce

8. března 2015 22:32 - Praha

Při loňském mistrovství Evropy v Curychu místo finálového útoku na medaili skončil Jakub Holuša na jednotce intenzivní péče s ledvinovým kolapsem. „Už v rozběhu vynaložil obrovské úsilí, aby postoupil časem. Po hodině mi volal, byl bílý jak stěna,“ vybavuje si trenér čerstvého halového mistra Evropy Jiří Sequent loňské trable.

 

Kateřina Šulová, ČTK

Doktoři ještě zvažovali, že by Holušu do finále pustili, ale pak mu raději vystavili stopku. „On sám by chtěl, ale možná by zkolaboval,“ říká Sequent. Následovala dlouhá série vyšetření v Praze a hospitalizace, než opavský rodák dostal povolení zase zkusit běhat.

Je profík, cení si trenér

V pražské O2 areně se dočkal zlaté satisfakce. „Měl jsem na to už v Curychu, ale nebylo mi přáno. Odležel jsem si to v nemocnici, nevím díky komu, asi tomu nahoře jsem se dal do kupy a dokázal se dostat na vrchol,“ kvitoval Holuša.

Za cestu k evropskému zlatu vděčí talentu, píli i zlepšenému přístupu. „Je to profík každým coulem. Kdysi v mládí měl nějaké eskapády, ale teď je srovnaný. Ten kluk strašně chce,“ cení si Sequent.

Holuša k němu přišel před dvěma lety, když v relativně krátké době podruhé měnil kouče. „Jsem člověk, který docela přemýšlí, dělám přesně to, čemu věřím. Všude jsem získal nějaké zkušenosti, ale nejlepší samozřejmě je, když trénink vytrvalosti má systém a koncepci, tak chci u Jirky zůstat co nejdéle, protože jsme snad na dobré cestě,“ věří Holuša.

Michal Osoba, Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.